Muhasebe ve Finans İşlemleri İçin Elektronik İmza

Muhasebe ve finans işlemleri için elektronik imza kullanarak şahıs şirketlerinde işlemleri yüksek güvenlikle, pratik bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede belge düzenlemek ve imzalamak için kaybettiğiniz zamanı geri kazanabilir, müşterilerle yapılan ya da şirket içi yazışmalarda elektronik imza ile zamandan ve fazla efordan tasarruf edebilirsiniz. Gelin, muhasebe ve finans işlemleri için elektronik imza nasıl kullanılır, avantajları nelerdir, bir bakalım!

Muhasebe ve Finans Alanında Elektronik İmza, Hangi İşlemler İçin Kullanılabilir?

e-İmza neredeyse tüm resmi işlemler için kullanılabilen güvenli ve pratik bir çözüm. Muhasebe süreçleri ve finansal işlemlerde de e-İmza kullanmak mümkün. Şahıs şirketlerinde ödeme işlemleri, fatura ve irsaliye belgeleri için e-İmza ıslak imza ile aynı yetkileri sunuyor. Bununla birlikte tüm banka talimatları ve para transferleri için de elektronik imza işlemlerin tamamlanması için yeterli. Bununla birlikte şahıs şirketi olmayan işletmelerin muhasebe ve finans alanında yapacağı işlemlerde e-İmza yerine e-Mühür kullanmaları gerekiyor. Bu noktada ise şirket içi yazışmalar ve talimatlar için yine e-İmza tercih edilebiliyor. Özellikle banka talimatları için e-İmza kullanımı son derece iyi bir seçim. Konu ile ilgili ayrıntıları merak ediyorsanız Banka Talimatları için Elektronik İmza isimli yazımıza da bir göz atabilirsiniz.

e-İmza Muhasebe ve Finans İşlemlerinde Hangi Avantajları Sunuyor?

Kurum ve kuruluşların en önemli departmanlarından biri olan muhasebe ve finans departmanları belge trafiğinin en yoğun yaşandığı alanlardan. Süreçlerde çok sayıda imzalama ve onaylama işlemi gerçekleştiriliyor. Maddi varlıklar ve bunlarla ilgili hareketler ile ilgiliolması ise bu belge trafiğinin güvenli ve geçerli bir biçimde yapılmasını zorunlu hale getiriyor. Muhasebe ve finans işlemlerinde e-İmza kullanımı ise artırılan güvenliğin yanı sıra kullanıcılara şu avantajları sunuyor:

Neden Muhasebe ve Finans İşlemlerinde e-İmza Altyapısı Olarak Aç Bak İmzala’yı Tercih Etmelisiniz?

Şirketinizin maddi varlıkları için e-İmza kullanmaya karar verdiyseniz ancak e-İmza kullanmak için işlevsel bir altyapı arıyorsanız Aç Bak İmzala ile tanışmanın tam zamanı! Buluttaki en güvenli imza olan Aç Bak İmzala’yı tercih etmek için çok sayıda neden var çünkü Aç Bak İmzala size şunları sunuyor:

  • Hızlı ve pratik imzalama
  • Hiyeraşik olarak sıralı imzalama yapma
  • İmza talepleri, imzalama süreçlerinin tamamlanması gibi konularda SMS ve elektronik posta bildirimleri
  • Şirket ya da çalışma grubunun dışından imza ekleyebilme özelliği
  • Vekalet usulü ile imza atabilme
  • Elektronik Servis Hizmet Sağlayıcıları’nın tamamından edinilen sertifikalar ile imza atabilme yeteneği
  • Safari, Google Chrome ya da Mozilla Firefox gibi farklı web tarayıcılarında imza atabilme
  • Daha önce imzalanmış belgelerdeki karekod üzerinden elektronik imzanın geçerliliğinin kontrol edilmesi  

Siz de Aç Bak İmzala’nın avantajlarını keşfetmek için hemen 15 gün ücretsiz deneme sürümünü edinin. Buluttaki en güvenli imza ile muhasebe ve finans süreçlerinde düzenlenen belgeleri düzenleyin, imzalayın,arşivleyin. Aç Bak İmzala ile gereksiz masraflardan kurtulup pratik kullanım özellikleri ile kazançlarınızı artırın.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image