Bankacılık İşlemleri e-İmza ile Çok Daha Kolay!

Şubeye gitme derdi olmadan, mesai saati beklemeden, kâğıt işleri ile uğraşmadan banka işlemlerini oturduğunuz yerden nasıl halledebilirsiniz? Tabii ki Aç Bak İmzala Kullanarak! Elektronik Servis Hizmet Sağlayıcıları aracılığı ile edineceğiniz e-İmzanızı Aç Bak İmzala üzerinden istediğiniz her an ve her yerde kullanabilirsiniz.

Bankacılıkta e-dönüşüm sayesinde yep yeni bir dönem başlıyor. Artık banka talimatları için elektronik imza kullanmak ve tüm işleri kısa sürede en güvenli şekilde halletmek mümkün. Bankalarda kurum içi yazışmalar için de kullanılabilen e-İmza çözümleri ile hem banka çalışanları hem müşteriler mutlu. Peki, nasıl mı? Gelin, bankacılık işlemleri e-İmza çözümleri ile nasıl pratik hale getiriliyor inceleyelim.

Bankacılık İşlemlerinde Neden e-İmza Kullanılmalı?

Belgeleri elektronik ortamda, yüksek düzey güvenlikle imzalamayı sağlayan e-İmza çözümleri, bankacılık sektöründe geniş bir kullanımalanına sahip. Bilindiği üzere dijital dönüşümden önce belgeler ıslak imza ile onaylanıyor ve süreçler ancak ıslak imza olduğu müddetçe tamamlanabiliyordu. Yalnızca hesap açtırmak ya da para çekmek için bile müşterilerin kimi zaman sayfalarca imza atması gerekebiliyordu. Bu durum hem banka çalışanları hem müşteriler açısından zaman kaybına neden olduğu gibi çok sayıda kâğıdın kullanılmasına da yol açıyordu.

Tüm bu durumları sona erdirecek çözüm ise e-İmza! Tamamen elektronik ortamda atılan e-İmza ile tüm bankacılık işlemlerini hiçbir zaman kaybı olmadan, kâğıt israfı yaratmadan, imza taklitçiliği ve sahteciliği riski bulunmaksızın tamamlamak oldukça kolay. Bununla birlikte e-İmza kullanmak uzaktan verilen bankacılık hizmetlerinin kullanımının da artmasına yardımcı oluyor. Böylece müşteriler işlerini diledikleri yerden kısa sürede tamamlarken bankaların iş yükü de büyük oranda azalıyor. e-İmzanızı nasıl kullanacağınızı merak ediyorsanız
e-İmza nasıl atılır konulu  blog yazımıza da göz atmayı ihmal etmeyin.

Hangi Bankacılık İşlemlerinde e-İmza Kullanılabilir?

Çok sayıda son kullanıcıya hizmet veren bankalar günümüzde mobil ve web uygulamaları aracılığıyla pek çok hizmeti uzaktan sağlayabiliyor. Bu durum şubeye gitmeden işlem yapabilme kolaylığı sağlıyor. Bununla birlikte yapılan işlemin güvenliğinin sağlanması ve olası dolandırıcılıkların önlenmesi için e-İmza kullanımı ön plana çıkıyor. Bankacılık sektöründe müşteriler ve kullanıcılar e-İmza çözümlerini şu işlemlerde kullanabilir:

  • Para yatırma talimatı
  • Para çekme talimatı
  • Otomatik ödeme talimatı
  • Hesap açma işlemleri
  • Mobil bankacılık işlemleri
  • Açık bankacılık işlemleri

Banka Talimatları İçin e-İmza Kullanmanın Sağladığı Getiriler Neler?

Banka işlemleri için e-İmza kullanmak hem müşteriler hem bankalar açısından büyük avantajlar yaratıyor. Müşterilerin istedikleri yerden ve istedikleri anda işlem yapabilmesini mümkün kılan e-İmza çözümleri bankalarada şu getirileri sağlıyor:

Bankacılık İçin e-İmza Kullanmanın En Kolay Yolu Aç Bak İmzala!

Aç Bak İmzala’yı kullanarak bankacılık işlemlerinizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Banüredkaya iletilecek talimatları buluttaki engüvenli imza olan Aç Bak İmzala ile imzalayarak kolayca ilgili birimlere iletebilirsiniz. Şirketinizde Aç Bak İmzala’yı kullanarak seri imzalama işlemlerinizi kısa se tamamlayabilir, bankalar ile yapılacak sözleşmeleri de bu yol ile onaylayarak süreçleri olduğundan çok daha pratik hale getirebilirsiniz.

Siz de şubeye gitmeden resmi işlemlerinizi tamamlamak için Aç Bak İmzala’yı tercih edin!
Ücretsiz deneme sürümünü hemen kullanmaya başlayın buluttaki en güvenli imzanın ayrıcalıklı dünyasının bir parçası olma fırsatını kaçırmayın!

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image