Blog | Elektronik İmza Hakkında Bilmeniz Gerekenler

e-İmza çözümleri ile imzalama işlemi yapıp zamandan kazanmak

Pratik e-İmza Sözlüğü

Elektronik imza günden güne daha fazla gelişen bir teknoloji. Bu gelişim de beraberinde pek çok yeni kavramı getiriyor. e-İmza kullanmak ile ilgili yeni kavramlar ise kullanıcıların kafasında soru işaretlerinin oluşmasına neden olabiliyor.  Tüm bu soru işaretlerini ortadan kaldırmak için e-İmza ile ilgili her şeyin ortak noktası olarak ArkSigner e-İmza Sözlüğünü beğenilerinize sunuyoruz. İşte e-İmza ile ilgili kavramlar ve tanımları!  

e-imza

29 Eylül 2023

e-İmza çözümleri ile imzalama işlemi yapıp zamandan kazanmak

e-İmza ile Başı Dertte Olanların 5 Temel Sorunu ve Çözümü

e-İmza almak, kurmak ve kullanmak kurumsal iş hayatının adeta bir parçası haline geldi. Tüm iş süreçleri dijital programlar ve belgeler aracılığıyla yürütülüyorken aksini düşünmek artık pek de mümkün değil zaten. Türkiye’de şu an e-İmza için 8 farklı sağlayıcıdan hizmet almak mümkün. BTK’nın verilerine göre sadece bu yıl 6 milyonun üzerinde elektronik imza sertifikası üretildi ve kullanıma açıldı. Bu da demek oluyor ki elektronik imza altyapı ve sertifikalarının kullanımı son derece geniş bir kitleyi ilgilendiriyor.

e-imza

5 Eylül 2023

e-İmza çözümleri ile imzalama işlemi yapıp zamandan kazanmak

Aç Bak İmzala Kullanarak Yerinizden Hiç Kalkmadan Tamamlayabileceğiniz 5 Mobil İşlem

Son 10 yılda yaşanan devrimsel gelişmeler sayesinde artık hepimiz tüm işlerimizi mobil cihazlarımızda gerçekleştirebiliyoruz. Dünyayla iletişim kurma biçimimiz eski dönemlere kıyasla artık oldukça farklı. Sabah uyanıyor, dünyanın bir ucundan gelen gönderilere göz atıyor, mesaj ve maillerimizi kontrol ediyoruz.

e-imza

17 Temmuz 2023

e-İmza çözümleri ile imzalama işlemi yapıp zamandan kazanmak

Vekil İmza ile Bir Günde 340 Dakika Zaman Tasarrufu Nasıl Sağlanır?

Tüm beyaz yakalar bilir ki yıllık izin dönemleri her açıdan oldukça yoğun geçen dönemlerdir. İzne çıkan personelin yarattığı boşluk, ofiste kalanlara ekstra iş yükü olarak dönebilir. Bu nedenle yapılacak iş de imzalanacak belge sayısı da ikiye katlanabilir. Peki, bir günde imzalanması gereken belgelerin iki katını imzalamak zorunda kaldığınızda ne kadar zaman kaybedeceğinizi biliyor musunuz? Gelin, kısa bir hesaplama yapalım ve daha sonra bu zamanı kaybetmemek için ihtiyacınız olan çözümden biraz bahsedelim!

e-imza

10 Mayıs 2023

eimza altyapısı çözümlerinde pdf imzayalan kişinin bildirim alması

“Gönderdiğim Belge Karşıya UIaştı mı? Okundu mu? İmzalandı mı?”
Aç Bak İmzala ile İmzalı Belge Takibi

Birden fazla organdan oluşan ve çok sayıda çalışanı bulunan büyük şirketler ve holdingler için kimi zaman imzalı belge takip süreçleri zorlayıcı olabiliyor. Örneğin, şirket içi bir duyurunun bayilikler, şubeler ya da uzaktan çalışan birimlere iletilmesi halinde süreç çok daha kompleks bir hale gelebiliyor. “Gönderilen belgeler karşı tarafa ulaştı mı?

e-imza

16 Nisan 2023

Elektronik imza altyapısı ile sigorta poliçesini imzalayan kişi

Sigorta Poliçelerini Aç Bak İmzala ile Saniyeler İçinde İmzalayın!

Sigortacılık sektörü günden güne büyümeye devam ediyor. Oldukça büyük bir pazar payına sahip olan sektör, geniş bir hedef kitleye de sahip. Sigortacılıkta kazanç sağlamak için en önemli konu ise güvenilir olmak. Neredeyse tüm detayların dokümanlar ile kayıt altına alındığı sektörde acenteler, genel merkezler ya da bayilikler ciddi bir belge akışına sahip.

e-imza

31 Mart 2023

İş stratejisi ve proje yönetimi sırasında worde eimza atarak elektronik belge imzalama yapan kişi

Her Ölçekten İşletme İçin e-İmza’nın En İyi Yatırım Olduğunun 4 Kanıtı

Kazanç sağlayan, verimli bir işletmenin sırrı doğru yatırımdan geçiyor. Hangi sektörde olursa olsun işletme ömrünün uzatılması ve gelişimin sağlanması için kalıcı ve akılcı girişimleri daima sürdürmek olmazsa olmaz. Peki, yatırım her zaman para ya da iş gücü ile mi yapılır? Hayır, durum pek de öyle değil. Özellikle modern pazarlama ve satış için işletmeye yatırım yapmanın birçok yolu bulunuyor. İş ve belge akışını kolaylaştıran e-İmza altyapıları da bu yatırımların yeni nesil temsilcileri arasında! Bu yazımızda ister start-up ister holding olsun doğru e-İmza altyapısını kullanan işletmelerin ne gibi kazanımları olduğunu kanıtları ile ele alıyoruz.

e-imza

20 Mart 2023

Turizm sektöründe e-İmza altyapısının avantajları

Turizm İşletmeleri e-İmzayı Nasıl Kullanıyor?

Turizm tedarik zincirinden hizmete, insan kaynaklarından müşteri ilişkilerine kadar pek çok farklı alanı içinde bulunduran geniş kapsamlı bir sektör. Geniş bir iletişim ağını da gerektiren turizm alanında belge trafiği de oldukça yoğun.

e-imza

03 Mart 2023

Çevrimiçi iş sözleşmesi elektronik imza iş sözleşmesi imzalama konsepti

Elektronik İmza ile İlgili Çok Merak Edilen 6 Soru

Islak imza devri, yavaş yavaş kapanırken elektronik imzanın kullanım alanı gün geçtikçe genişliyor. Sunduğu kullanım kolaylığı, güvenlik özellikleri ve yarattığı işlem hızı sayesinde dijital ortamda belge imzalamak hem özel hem kamusal oluşumlar için oldukça etkili bir çözüm haline geldi

e-imza

20 Şubat 2023

Lojistik sektöründe elektronik imza ile pdf imzalama teması

Lojistik Sektöründe e-İmza Kullanarak Büyümek

Ulaşım ve altyapı hizmetlerini tanımlamak için kullanılan lojistik neredeyse tüm iş kollarının ilgi alanına giriyor. Bir ürünün ortaya çıkması için kullanılan ham maddelerin temininden, ürünün satış alanlarına gönderilmesi, bu konuda koordinasyonun sağlanması lojistik hizmetler olarak tanımlanıyor. Yani elektronik cihazlardan hijyen ve gıda malzemelerine kadar neredeyse tüm ürün işletmeleri dolaylı ve doğrudan lojistik faaliyetlere gereksinim duyuyor. Bu alanda uzmanlaşan firmaların ise çalışmalarını profesyonellik ve büyük bir titizlikle gerçekleştirmesi bekleniyor. Aksi halde süreçlerin sekteye uğraması ve tarafların mağduriyetleri söz konusu olabiliyor.

e-imza

10 Şubat 2023

Elektronik İmza Konsepti: dijital belgelerin bilgisayar ekranında elektronik olarak imzalanması

Dünya Elektronik İmzayı Nasıl Kullanıyor: Farklı Ülkelerin e-İmza Kanunları

Elektronik imza, tüm dünyada dijital dönüşümün sembolü haline geldi. Devlet kurumları, özel kuruluşlar, küçük ve orta ölçekli işletmeler ve bireysel düzeyde sistematik olarak e-İmza kullanımına geçildi. Artık kâğıt kullanımına gerek olmadan elektronik ortamda JPEG’e, PDF’e, Word’e imza atma süreçleri saniyeler içinde gerçekleştirilebiliyor. Böylece israfın önüne geçildiği gibi zamandan da tasarruf etmek mümkün oluyor.

e-imza

01 Şubat 2023

elektronik imza belge imzala sırasında çalışan kronometre

3 Dakikada 10 Kişilik İmza Akışı Oluşturma Kılavuzu

“Son 20 yılın kilit kelimesi nedir?” diye sorsalar ne derdiniz? Akıllı cihazlar, gelişen ulaşım olanakları, dünyanın bir ucundan bir ucuna saniyeler içinde mesaj gönderme olanaklarını bir düşünelim. Mesajların teslim edilme sürelerini düşünelim, çok yüksek hızlı trenlerin saatler içinde kilometrelerce yolu katetmeyi sağladığını düşünelim. Bütün bunların sonucunda hayatımızın en temel unsurunun hız olduğunu söyleyebiliriz.

e-imza

04 Ocak 2023

Dizüstü bilgisayarda elektronik imza altyapısını kullanarak belgesini onaylayan kişi

Remote Çalışan Ekipler İçin Elektronik İmza ile Belge İmzalama Kılavuzu

Modern çalışma koşulları insanlara evlerinden kolayca para kazanma olanağı sağladı. Daha önceleri ofislerde yapılan pek çok iş gelişen dijital altyapılar sayesinde ofis dışından yürütülebilir hale geldi. Öyle ki özellikle yeni dönem şirketler sabit merkezden çalışmak yerine uzaktan hizmet alarak çalışmalarını yürütüyor. Ekipler birbirlerini hiç görmeden büyük projeleri tamamlıyor ve düzenli olarak çalışmalarını sürdürüyor.

e-imza

02 Ocak 2023

e-İmza belge doğrulama konsepti

Ya İmzalı Değilse! Elektronik Belgelerde Geçerli İmza Bulunduğunu Nasıl Tespit Edersiniz?

Tüm dünya elektronik imza kullanmanın kolaylığından ve faydalarından artık haberdar. İşlevsel bir altyapı edin, belgeyi düzenle, düzenlediğin belgeyi ön izle ve birkaç kolay adımda imzalama işlemini yap. e-İmzalı belge oluşturmak işte bu kadar kolay. e-İmzanın güvenilir yanı ise tamamen yanlışlanamaz, sayısal verilere dayanıyor olması. Ancak her e-İmza her zaman yasal geçerliliğe sahip olmayabiliyor. Bu noktada kullanım süresi dolan sertifikalar ya da sahte e-İmzalar kullanıcıları zor durumda bırakabiliyor.

e-imza

19 Aralık 2022

sözleşme döngüsü yönetimi sırasında elektronik imzasını kullanan kişi

Online Toplantılarda Resmi Olarak Elektronik Belge İmzalama İşlemi Yapmak Mümkün mü?

İş dünyasının son trendi remote ya da hibrit çalışma sistemleri.  2020 pandemisinin insanlığı mecbur bıraktığı evden çalışma organizasyonu, bir noktadan sonra pek çok sektör için verimli ve yaratıcı bir alışkanlık haline geldi. Durum böyle olunca pek çok işletme çalışanların işlerini evdenyürütebilmelerine olanak sağlayacak yeni yapılanmalar üzerinde çalışmaya başladı.

e-imza

15 Aralık 2022

sözleşme döngüsü yönetimi sırasında elektronik imzasını kullanan kişi

e-İmza Kullanmanın Dayanılmaz Hafifliği: Sözleşme Döngüsü Yönetimi (CLM)

Bugün sizi yeni bir kavramla tanıştıralım. e-İmza kullanmanın avantajlarını bir ekol haline getiren sözleşme döngüsü yönetiminin temel kavramlarına bir göz atalım. Uluslararası alanda “Contract Lifecycle Management” olarak bilinen CLM belge trafiğini düzenlemenin ve otomatikleştirmenin en etkili yolu. Özellikle orta ve büyük ölçekli işletmelerde, sık sık aynı sözleşmelerin imzalandığı kamu işlemlerinde CLM, imzacı tarafların işini büyük oranda kolaylaştırıyor. Peki, sözleşme döngüsü yönetimi nedir? Gelin, birkaç örnek üzerinden bu kavramı inceleyelim!

e-imza

02 Aralık 2022

Beyaz yakalı iş adamı elektronik imzasını kullanırken

e-İmza Kullanan Çalışanın Bir Günü Nasıl Geçiyor?

Bugün e-İmza kullanmanın faydalarına iş yeri açısından değil çalışan tarafından bakalım. Bilenler bilir, bir beyaz yaka için en büyük iş yükü sıra sıra dizilmiş dosyaların işlenmesi ve onaylanmasıdır. Neredeyse tüm departmanlarda süreçler için sayfalarca belge düzenlenir yöneticilerin onayına sunulur. Yöneticilerin onayının ardından bir üst yönetici, müşteri, muhasebe birimi derken belge zinciri uzun bir döngü halini alır.

e-imza

15 Kasım 2022

İnsan Kaynaklarında e-İmza Kullanmak ya da Kullanmamak

Çalışanların izin süreçlerinin programlanması, yönetici ve çalışan arasındaki iletişimin kurulması, işlerin hiçbir adımda aksamadan yürütülebilmesi için insan kaynakları yönetimi son derece kritik bir konu. Peki, tamamen sosyal ilişkilere dayalı olan bu alanda hem çalışanları hem yöneticileri mutlu etmek mümkün mü? Çalışanların insan kaynakları ile iletişime geçebilecekleri sağlıklı ve hızlı bir kanal bulmak her zaman o kadar kolay olmayabilir. Hele ki resmi yetki gerektiren konularda çalışan ve yönetici arasındaki belge imzalama trafiği, iki taraf için de oldukça yorucu olabilir. Bu durumu ortadan kaldırmak içinse çözüm aslında çok basit. Belge imzalama ve arşivleme süreçlerinde elektronik imza kullanmak. Gelin, insan kaynakları alanında e-İmza kullanmanın faydalarına birkaç farklı açıdan hep birlikte bakalım.

e-imza

31 Ekim 2022

Online İmza Atma

Günümüzde sıkça gerçekleştirilen uzaktan işlemlerde ıslak imza koşulu aranması pek çok kullanıcı için zaman kaybı yaratır. Özellikle kurumsal işlemlerde ıslak imza süreçleri işlemlerin gecikmesine, efor ve zaman kayıplarını beraberinde getirebilir. Bununla birlikte ıslak imza kullanımı sahtecilik ve dolandırıcılık gibi olumsuz durumların da ortaya çıkmasına neden olabilir.

e-imza

14 Ekim 2022

Kurumsal Süreçlerde
e-İmza Kullanma Kılavuzu

Elektronik imza kullanmak işletmelerde, özellikle de büyük ölçekli işletmelerde oldukça fazla avantaj yaratıyor. Çok sayıda kişinin onayından geçmesi gereken belgeler, banka talimatları, sözleşmeler, kurum içi yazışmalar ve akla gelebilecek tüm belgeleri dijital ortamda imzalayan kurum ve kuruluşlar zamandan kazanıyor, masraftan kısıyor. e-İmza kullanımı noktasında ise kullanışlı bir e-İmza altyapısı kullanmak büyük önem taşıyor. Yalnızca imzalama işlemleri değil, imza doğrulama, arşivleme ve imzacılar arası belgelerin iletimi gibi işlemlerde de servis sağlayan bir e-İmza altyapısı ile kurumsal süreçleri kusursuz biçimde yürütmek mümkün. Peki kurumsal süreçlerde e-İmza nasıl kullanılıyor? Gelin, adım adım kurumsal süreçlerde e-İmza kılavuzuna bir göz atalım!

e-imza

30 Eylül 2022

e-İmza Kullanmanın Faydaları Nelerdir ?

Kurumsal işlemler, para transferleri ve online ortamda gerçekleştirilen tüm alışverişlerde veri güvenliğini sağlamak oldukça önemli. Bununla birlikte verilerin güvenlik altına alınması ya da işlem yapan kişinin kimliğinin tespit edilmesi ve doğrulanması için ıslak imza uygulaması özellikle uzaktan hizmetler için yavaşlatıcı bir unsur. Ek olarak ıslak imzauygulamalarında güvenlik açıkları ile sık sık karşılaşmak mümkün. Bu noktada e-İmza kullanmak en işlevsel ve pratik çözümlerden biri. Peki, neden e-İmzakullanmalısınız? e-İmza kullanmanın faydaları neler? Merak ettiğiniz tümdetaylar yazımızda.

e-imza

07 Haziran 2022

T.C. Kimlik Kartına e-İmza Yükleme

Dijital dönüşüm ile gelişen uzaktan hizmetler, kişisel onaylar için yüz yüze görüşmeye alternatif ürünlerin ortaya çıkmasına neden oldu. Öyle ki artık bankacılık işlemlerinden, kamusal işlere kadar pek çok faaliyeti kişilerin kurum veya şubelere gitmesine gerek olmaksızın gerçekleştirilebiliyor. Bu gelişimin en önemli adımlarından biri olan e-İmza ise resmi işlemler için kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Aynı zamanda e-İmza kullanımı geleneksel ıslak imza kullanımına kıyasla çok daha yüksek güvenilirolma özelliği taşıyor. Sahteciliğe karşı önlemlerle donatılmış olan e-İmza’nınyeni kullanım alanı ise T.C. kartları. Yeni uygulama ile çipli kimlik kartlarıartık elektronik imza atmak için kullanılabilecek. Peki, T.C. kimlik kartınae-imza yükleme işlemi nasıl yapılır? Konu ile ilgili tüm ayrıntılarıyazımızda bulabilirsiniz.

e-İmza

25 Mayıs 2022

PDF’e İmza Ekleme Nasıl Yapılır?

Dijitalleşmenin giderek önem kazandığı dünyada sıklıkla karşılaştığımız sorunlardan bir tanesi deimzaların fiziki olarak atılmasıydı. İmzalama süreçlerinin bu şekilde ilerlemesinden dolayı işlemler oldukça yavaş gerçekleşiyor, bir de üstüne kâğıt israfı ortaya çıkıyordu. Üstelik, yöneticilerin zamanla yarıştığı iş süreçlerini de oldukça sekteye uğratıyor, bazı durumlarda yüzlerce sayfa evrak, yetkili kişi tarafından saatler süren bir imzalama sürecinden sonra kullanılmaya hazır halegeliyordu. PDF’e İmza Ekleme yöntemi, yani elektronik imzanın kullanımalanlarının genişlemesi tüm bu sorunların çözülmesi demekti

e-İmza

18 Nisan 2022

Elektronik İmza Altyapısı Fiyatları

E-imza yani daha açık anlamıyla elektronik imza, online ve elektronik olarak oluşturulmuş belge, sözleşme, resmi evrak ve diğer dokümanların, yasal olarak imzalanmasında kullanılır. Elektronik ve online işlemlerinizde attığınız elektronik imza, gönderdiğiniz dokümana işlenir, karşı tarafa ilettiğinizde de yasal makamlar tarafından da tanınır. Karşı taraf, imzanın geçersiz olduğunu ya da gönderen kişiye ait olmadığını iddia edemez. Size gelen doküman, belge ve dosyalar da bu şekilde imzalanmışsa e-imza doğrulama işlemi yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız bir elektronik imza altyapısı! Şimdi ise öğrenmeniz gereken farklı bir konu var: "Elektronik İmza Altyapısı Fiyatları" nelerdir?

e-İmza

23 Mart 2022

Mobil İmza Nedir ? Mobil İmza Nasıl Alınır ?

Ülkemizde en çok kullanılan uygulamalardan biri olan e-devlet üzerinde de kullanılabilen, dosya, doküman, sözleşme ve diğer tüm resmi evrakları imzalayabildiğiniz, yasal olarak ıslak imza yerine de geçen "mobil imza nasıl alınır?" sorusunu soranlardan mısınız? O zaman bu blog yazımıza göz atmanızda oldukça fayda olacak. İşte "mobil imza nedir?" ve "mobil imza nasıl alınır?" sorularınızın cevapları.

e-İmza

15 Mart 2022

E-imza (Elektronik İmza) Nasıl Atılır ? e-imza Nedir?

Elektronik imza, sertifikayla kullanıcısına tanımlanmış, içerisinde kullanıcısının kimlik bilgileri ve kişisel bilgilerinin yer aldığı bir üründür. Elektronik imza kullanmak yasal olarak ıslak imza yerine geçmektedir ve 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu ile yasal olarak geçerlidir. İnsanların aklındaki en temel soru olan "elektronik imzanın yasal geçerliliği var mı?" sorusunun cevabını bu şekilde verebiliriz. Bir diğer önemli soru da: "E imza nasıl atılır?"  sorusu olacaktır. "E-imza" yani "elektronik imza nasıl atılır?" sorunuza cevap alabilmek için içeriğimizi okumaya devam edin.

e-İmza

12 Şubat 2022

Haber bültenimize abone olun
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
e-imza
- 30 Eylül 2022

Kurumsal Süreçlerde e-İmza Kullanma Kılavuzu

elektronik imza konsepti
Elektronik imza kullanmak işletmelerde, özellikle de büyük ölçekli işletmelerde oldukça fazla avantaj yaratıyor. Çok sayıda kişinin onayından geçmesi gereken belgeler, banka talimatları, sözleşmeler, kurum içi yazışmalar ve akla gelebilecek tüm belgeleri dijital ortamda imzalayan kurum ve kuruluşlar zamandan kazanıyor, masraftan kısıyor. e-İmza kullanımı noktasında ise kullanışlı bir e-İmza altyapısı kullanmak büyük önem taşıyor. Yalnızca imzalama işlemleri değil, imza doğrulama, arşivleme ve imzacılar arası belgelerin iletimi gibi işlemlerde de servis sağlayan bir e-İmza altyapısı ile kurumsal süreçleri kusursuz biçimde yürütmek mümkün. Peki kurumsal süreçlerde e-İmza nasıl kullanılıyor? Gelin, adım adım kurumsal süreçlerde e-İmza kılavuzuna bir göz atalım!
Devamını Oku

e-imza
- 07 Haziran 2022

e-İmza Kullanmanın Faydaları Nelerdir ?

Kurumsal işlemler, para transferleri ve online ortamda gerçekleştirilen tüm alışverişlerde veri güvenliğini sağlamak oldukça önemli. Bununla birlikte verilerin güvenlik altına alınması ya da işlem yapan kişinin kimliğinin tespit edilmesi ve doğrulanması için ıslak imza uygulaması özellikle uzaktan hizmetler için yavaşlatıcı bir unsur. Ek olarak ıslak imzauygulamalarında güvenlik açıkları ile sık sık karşılaşmak mümkün. Bu noktada e-İmza kullanmak en işlevsel ve pratik çözümlerden biri. Peki, neden e-İmzakullanmalısınız? e-İmza kullanmanın faydaları neler? Merak ettiğiniz tümdetaylar yazımızda.
Devamını Oku

e-imza
- 25 Mayıs 2022

T.C. Kimlik Kartına e-İmza Yükleme

Dijital dönüşüm ile gelişen uzaktan hizmetler, kişisel onaylar için yüz yüze görüşmeye alternatif ürünlerin ortaya çıkmasına neden oldu. Öyle ki artık bankacılık işlemlerinden, kamusal işlere kadar pek çok faaliyeti kişilerin kurum veya şubelere gitmesine gerek olmaksızın gerçekleştirilebiliyor. Bu gelişimin en önemli adımlarından biri olan e-İmza ise resmi işlemler için kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Aynı zamanda e-İmza kullanımı geleneksel ıslak imza kullanımına kıyasla çok daha yüksek güvenilirolma özelliği taşıyor. Sahteciliğe karşı önlemlerle donatılmış olan e-İmza’nınyeni kullanım alanı ise T.C. kartları. Yeni uygulama ile çipli kimlik kartlarıartık elektronik imza atmak için kullanılabilecek. Peki, T.C. kimlik kartınae-imza yükleme işlemi nasıl yapılır? Konu ile ilgili tüm ayrıntılarıyazımızda bulabilirsiniz.
Devamını Oku

e-imza
- 18 Nisan 2022

PDF’e İmza Ekleme Nasıl Yapılır?

Dijitalleşmenin giderek önem kazandığı dünyada sıklıkla karşılaştığımız sorunlardan bir tanesi deimzaların fiziki olarak atılmasıydı. İmzalama süreçlerinin bu şekilde ilerlemesinden dolayı işlemler oldukça yavaş gerçekleşiyor, bir de üstüne kâğıt israfı ortaya çıkıyordu. Üstelik, yöneticilerin zamanla yarıştığı iş süreçlerini de oldukça sekteye uğratıyor, bazı durumlarda yüzlerce sayfa evrak, yetkili kişi tarafından saatler süren bir imzalama sürecinden sonra kullanılmaya hazır halegeliyordu. PDF’e İmza Ekleme yöntemi, yani elektronik imzanın kullanımalanlarının genişlemesi tüm bu sorunların çözülmesi demekti
Devamını Oku

e-imza
- 23 Mart 2022

Elektronik İmza Altyapısı Fiyatları

E-imza yani daha açık anlamıyla elektronik imza, online ve elektronik olarak oluşturulmuş belge, sözleşme, resmi evrak ve diğer dokümanların, yasal olarak imzalanmasında kullanılır. Elektronik ve online işlemlerinizde attığınız elektronik imza, gönderdiğiniz dokümana işlenir, karşı tarafa ilettiğinizde de yasal makamlar tarafından da tanınır. Karşı taraf, imzanın geçersiz olduğunu ya da gönderen kişiye ait olmadığını iddia edemez. Size gelen doküman, belge ve dosyalar da bu şekilde imzalanmışsa e-imza doğrulama işlemi yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız bir elektronik imza altyapısı! Şimdi ise öğrenmeniz gereken farklı bir konu var: "Elektronik İmza Altyapısı Fiyatları" nelerdir?
Devamını Oku

e-imza
- 15 Mart 2022

Mobil İmza Nedir ? Mobil İmza Nasıl Alınır ?

Ülkemizde en çok kullanılan uygulamalardan biri olan e-devlet üzerinde de kullanılabilen, dosya, doküman, sözleşme ve diğer tüm resmi evrakları imzalayabildiğiniz, yasal olarak ıslak imza yerine de geçen "mobil imza nasıl alınır?" sorusunu soranlardan mısınız? O zaman bu blog yazımıza göz atmanızda oldukça fayda olacak. İşte "mobil imza nedir?" ve "mobil imza nasıl alınır?" sorularınızın cevapları.
Devamını Oku

e-imza
- 12 Şubat 2022

E-imza (Elektronik İmza) Nasıl Atılır ? e-imza Nedir?

mobil imza nasıl kullanılır?
Elektronik imza, sertifikayla kullanıcısına tanımlanmış, içerisinde kullanıcısının kimlik bilgileri ve kişisel bilgilerinin yer aldığı bir üründür. Elektronik imza kullanmak yasal olarak ıslak imza yerine geçmektedir ve 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu ile yasal olarak geçerlidir. İnsanların aklındaki en temel soru olan "elektronik imzanın yasal geçerliliği var mı?" sorusunun cevabını bu şekilde verebiliriz. Bir diğer önemli soru da: "E imza nasıl atılır?"  sorusu olacaktır. "E-imza" yani "elektronik imza nasıl atılır?" sorunuza cevap alabilmek için içeriğimizi okumaya devam edin.
Devamını Oku

Ücretsiz Deneme